Channel Marka İthal İpek Eşarp

Channel Marka İthal İpek Eşarp

Ülkemizde satılan ipek eşarplar menşei bakımında ve tipi bakımından ikiye ayrılır.

Menşei bakımından eşarplar
• İthal Eşarplar
• Yerli Eşarplar

İpek türü bakımından Eşarplar
• Tivil (Twill) İpek eşarplar
• Sura İpek eşarplar

İthal Eşarplar: İthal eşarplar, ülkemiz dışında üretilen ve ülkemize gümrük vergisi ödenmek suretiyle getirilen eşarplardır. İthal eşarplar ile yerli eşarplar arasında fiyat bakımında optimal seviyede bakıldığında ciddi bir fark yoktur. Ancak çok lüks eşarp markalarında bu durum değişmektedir.

Lepoar Desenli İthal İpek Eşarp

Leopar Desenli İthal İpek Eşarp

İthal ipek eşarpların en temel özelliği küresel boyutta üretildiklerinden çok farklı, orijinal desenlere sahip olmalarıdır. Çünkü üretilen ürünler tüm dünyaya yönelik üretilir. Bu noktada bu eşarplar üzerinde çizgi film karakterleri bile görmeniz mümkündür. İthal eşarpların başka bir artısı da kendini ispatlamış markaların gerçekten çok kaliteli ve uzun ömürlü olmasıdır. Gucci, Channel, Versace, Burberry, Hermes gibi markalar bunların en başında gelmektedir.

Yerli Eşarplar: Yerli ipek eşarplar, ülkemizde üretilen ve bir çoğu aynı zamanda yurt dışına da satılan ürünlerdir. Bu eşarpların ithal eşarplar ile rekabet edebilmesinin en temel nedeni yerli tüketiciyi yakından tanımaları ve onların istek ve ihtiyaçlarına uygun eşarplar üretebilmeleridir. Yerli ipek eşarp markaları arasında en çok göze çarpanlar Aker ipek eşarpları ve Armine ipek eşarplarıdır. Bunun dışında irili ufaklı bir çok eşarp markası ve yan ürün olarak eşarp üreten bir çok tekstil firması bulunmaktadır. Bu markalar ve modelleri hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız önerdiğimiz siteleri ziyaret edebilirsiniz:

Armine Eşarp Modelleri için tıklayın.
Aker İpek Eşarp hakkında bilgi almak için tıklayınız

Yerli eşarp üreticilerinin uzun yıllardır çıkardığı klasik modeller bulunmaktadır. Bunun dışında Ar-Ge faaliyetlerine de ilgi gösteren yerli eşarp firmaları, son gelişmeleri de yakından takip etmekte ve olağanüstü güzellikte eşarplar üretmektedirler. Aker’in ürettiği çift yönlü eşarplar ve Aker Yaz Serinliği Eşarpları bunlara en güzel örneklerdir.

Çiçek Çerçeve Desenli Tivil İthal Eşarp

Çiçek Çerçeve Desenli Tivil İthal Eşarp

Üstelik ucuz eşarp satın almak isteyenler için de yerli ipek eşarplar çok iyi bir alternatif olmaktadır. Fiyat bakımından yerli markalar daha avantajlıdır. Çünkü hem stoklar hem fabrikalar hem yöneticiler ve firma tamamıyla yerlidir. Bu bakımdan zor şartlara daha çok direnç gösterebilirler. Ancak ithal eşarplar da durum farklıdır. Çünkü ithal eşarplar da bir giriş maliyeti bulunmaktadır. Ne kadar indirim de yapılsa belli bir oranını altına inilmesi mümkün değildir. Uygun fiyata zengin model çeşitleri ile bu alanda Sultan Eşarp alışveriş sitesini önerebiliriz.Sultan Eşarp’ın İthal Eşarp Modelleri için tıklayın

Bununla birlikte ülkemizde bir çok firma, kendi ipek eşarp markasını oluşturup, ithal ipekleri çok daha ekonomik fiyatlarla, indirimli olarak tüketicilerin beğenisine sunmaktadır. Herhangi bir sezon’a bağlı olmayan bu eşarplar özellikle genç veya çalışan bayanlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Son yıllarda Silk Home markası ile özellikle genç bayanların beğenisini kazanan Altın Eşarp bu firmaların başında gelmektedir. Silk Home Eşarp Modelleri için tıklayınız.

Dokuma türü bakımından ise İpek eşarplar Sura (kaygan ve parlak),  Twill (Tivil Eşarp) (mat ve kolay bağlanan) olarak ikiye ayrılır. Bu iki ipek eşarp türünden istediğinize göre seçim yapabilirsiniz. Tivil ve Sura ipeğin detayına ise sonraki yazımızda değineceğiz.